Rower składany

Rower składany

Małe rowery składane cieszyły się popularnością w latach 80, być może, dlatego, że tylko takie rowery były produkowane w fabrykach. Potem przyszedł czas na rowery górskie oraz na rowery miejskie – eleganckie, stylowe holendry, które są ozdobą dużych miast. Jak i również rowery, które można uznać za stary wynalazek w nowoczesnej odsłonie, czyli rower składany, który dzięki możliwości złożenia osiąga niewielkie rozmiary.

Rowery składane są kompaktowe i bardzo mobilne, a przy tym niezwykle wygodne oraz praktyczne. Mogą towarzyszyć nam podczas dalszych podróży oraz krótkich wycieczek. Rowery te po złożeniu zajmują niewiele miejsca, nawet o 70% mniej! To także ułatwia ich przechowywania w małych mieszkaniach, piwnicach i garażach. Idealnie sprawdzają się w okazjonalnej jeździe miejskiej na utwardzonej powierzchni. Problemem może okazać się pokonywanie dużych odległości, krawężników i kamienistych dróg. Co więcej, małe koła 16-20 cali nie pozwalają na rozwijanie ekstremalnych prędkości,

Obecnie rowery składane oferuje wielu producentów, lecz nieliczni specjalizują się w tym zakresie. Do takich marek zaliczyć można producentów: Dahon, Bickerton, Tern, czy Strida oraz wiele innych. Rower ten możemy złożyć w kilka sekund i przy użyciu pokrowca do transportu, możemy go przewozić np. pociągiem lub autobusem, jako bagaż podręczny bez biletu na rower lub w bagażniku każdego samochodu.

Idealny rower na wyjazdy i wycieczki

Podróżowanie wraz z rowerem wydaje się niezłą gratką dla prawdziwych piechurów. Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chcą dużo podróżować jest zakup modelu składanego. Rowery składane, czyli popularne „składaki”, to pojazdy wyróżniające się małymi rozmiarami oraz tym, że ich konstrukcja umożliwia łatwe złożenie. Takie rowery powstały z myślą o osobach, które dużo podróżują i zależy im na łatwym przewożeniu jednośladów.

Wiele osób podróżuje pociągiem lub samolotem — wtedy najczęściej mamy problem z zabraniem roweru ze sobą. I tym razem idealnym rozwiązaniem jest składak, który w specjalnej walizce jest zwykłym bagażem. Dzięki niemu będziemy mogli więcej zwiedzić oraz będziemy czuć się wolnymi. Rower składany jest również idealny podczas wycieczek kempingowych, jak i również dla osób, które urlop spędzają na jachcie. Zapakowany rower składany to duża wygoda dla tych, co chcą zwiedzać miasto rowerem lub pojechać nim na zakupy.

Zmieści się w Twoim bagażniku

Osoby podróżujące samochodem, podobnie jak te które preferują podróże samolotowe, na pewno zdają sobie sprawę z faktu, że podróż z tradycyjnym rowerem wiąże się z pewnymi utrudnieniami. Rowery przewożone na bagażnikach dachowych zmuszają kierowców do wolniejszej, mniej ekonomicznej jazdy. Nie zapominamy też o pilnowaniu ich w czasie przerw w podróży. Zdejmując rowery z auta przed użyciem wycieramy z rozgniecionych much, a jeśli padał deszcz z błota. Natomiast bagażniki tylne również utrudniają korzystanie z rzeczy znajdujących się w bagażniku samochodu. Od wszystkich tych problemów uwalniają nas rowery składane. Większość rowerów składanych wyposażonych jest w centralny zawias składający ramę. Najwygodniejsze rozwiązania tego typu nie wymagają żadnych narzędzi do złożenia lub rozłożenia jednośladu, dzięki czemu będą one odpowiednie dla nawet wyjątkowo “nietechnicznych” osób. Następnie wkładamy je do bagażnika, za przednie siedzenia lub do dachowego boksu i jedziemy na wymarzone wczasy lub na wycieczkę.

Inne plusy składanych rowerów

Rowery składane to bardzo uniwersalne jednoślady. Świetnie spiszą się jako podstawowy rower w użytku miejskim albo jako drugi kompaktowy rower na wycieczki i podczas wakacji. Dużym ułatwienie i dużym plusem dla rowerów składanych jest ich:

Przechowanie

Kupując rower nie zawsze planujemy gdzie będziemy go przechowywać. Kłopot pojawia się, dopiero gdy jedynym bezpiecznym miejscem okazuje się nasze mieszkanie. Wstawienie jednego roweru zazwyczaj nie stanowi dużego problemu, gorzej, gdy jest ich kilka. W takim przypadku właściwym rozwiązaniem jest zakupienie rowerów składanych, których znacznie mniejsze rozmiary pozwalają na dużą oszczędność powierzchni. Po złożeniu zmieszczą się nawet w szafie, pod łóżkiem lub za zasłonką.

Wychodzenie z rowerem

Zabierając z mieszkania rower mamy często problem z przetransportowaniem do na dół. Możemy to zrobić za pomocą windy lub po prostu znieść rower po schodach. Składak ułatwia nam to w znacznym stopniu. Po prostu złożony lekki rower możemy złapać za siodełko i bez trudu wynieść na zewnątrz lub zmieścić w windzie. Można też skorzystać ze specjalnej torby, która chroni rower od kurzu w czasie przechowywania i transportu.

Zakupy i kawiarnia

Na co dzień korzystamy z roweru jeżdżąc na spacery. Składany rower daje nam dużo większą swobodę. Jeśli chcemy wejść do sklepu lub usiąść w kawiarni, nie musimy zostawiać go przed drzwiami z obawą czy jeszcze tam będzie po naszym powrocie. Wystarczy 15 sekund, by złożyć i postawić go w bezpiecznym miejscu wewnątrz.

Dojazd do pracy

Składak daje nam zupełnie nową możliwość dojazdu do pracy. Możemy nim dojechać do metra lub innego środka komunikacji. Złożyć, zabrać ze sobą, by później kontynuować jazdę aż do biura, gdzie na pewno nie będzie problemu z przechowaniem. Oczywiście to samo dotyczy dojazdu do szkoły i na uczelnię.

Hotel i wypożyczalnia

Przebywając turystycznie lub służbowo w hotelu w centrum miasta, warto skorzystać z wypożyczalni rowerów. Rowerem dużo więcej zobaczymy w nieznanym mieście. Jeśli wypożyczymy składaka, będziemy mieli dużo więcej swobody niż z rowerem tradycyjnym. Bez problemu możemy wtedy wchodzić do muzeów, kawiarni i sklepów zabierając złożony pojazd ze sobą, a gdy poczujemy się zmęczeni, lub zacznie padać deszcz, można wrócić taksówką z rowerem w bagażniku.

Samolot i awionetki

Osoby, które chętnie podróżują samolotem na pewno docenią możliwość złożenia składaka, zapakowania w pokrowiec i nadania jako bagaż. Dzięki temu możemy zabrać ze sobą nasz ulubiony rower w bardzo komfortowy i bezproblemowy sposób.

Piloci awionetek potwierdzają, że składak jest bardzo wygodnym sposobem podróżowania między lotniskiem a samolotem. Mała objętość złożonego pojazdu sprawia, że bez problemu rower zmieści się w kabinie pilota.

Tir i autokar

Dużą wygodą dla kierowców ciężarówek i wycieczkowych autokarów jest składany rower schowany w luku. W miejscu długiego postoju pozwala nie tylko na dojazd do sklepu, ale przede wszystkim pomaga w relaksie i utrzymaniu zdrowia i dobrej kondycji fizycznej.

Previous Hulajnoga elektryczna dla dorosłych
Next Kawiarka na indukcję

You might also like

Sport

Bieżnia do domu

Zdrowy tryb życia wiąże się nie tylko z koniecznością zwracania uwagę na to, co jemy, ale również z koniecznością podejmowania wysiłku fizycznego. W dzisiejszych czasach każdy może wybrać taki rodzaj

Sport

Hulajnoga elektryczna dla dorosłych

Jazda na hulajnodze to świetna rozrywka i wygodna alternatywa dla roweru lub deskorolki. Hulajnogi elektryczne są popularne nie tylko wśród młodzieży. Coraz częściej na ich zakup decydują się także dorośli.

Sport

Pas do biegania

Bieganie stało się bardzo popularną formą dbania o kondycję, sylwetkę i dobre samopoczucie. Jednak bez względu na to, czy biegamy po pobliskim parku, czy planujemy dłuższą wyprawę, zawsze warto zabrać