Blender kielichowy

Blender kielichowy

Moda na zdrowy styl życia trwa nieprzerwanie, a świadomość jakości spożywanych posiłków zachęca do samodzielnego przygotowywania potraw. Obecnie na rynku pojawiło się wiele urządzeń, dzięki którym szybko, bezpiecznie i profesjonalnie przygotujemy modne dania, które zachwycają prostotą. Do takich urządzeń możemy możemy zaliczyć blender kielichowy.

Blendery to urządzenia, które przez ostatnie lata zdążyły szybko zdobyć serca Polaków. W szybkim tempie zastępują one miksery ręczne, ponieważ są znacznie wygodniejsze w użyciu. Niewątpliwą zaletą blenderów kielichowych jest bezpieczeństwo użytkowania oraz możliwość utrzymania porządku w okolicy blendowanej potrawy. Dzięki temu podczas miksowania nie zabrudzisz blatu czy ściany. Poza tym urządzenia zazwyczaj posiadają kilka trybów pracy, co umożliwia rozdrabnianie owoców i warzyw o różnym stopniu twardości. Z powodzeniem wykorzystasz je, zatem zarówno do przygotowania zupy, musu owocowego, smoothie, koktajlu owocowego oraz przecierów, odpowiednich dla niemowląt. Dzięki nowoczesnemu urządzeniu możemy wprowadzić nowe i zdrowe potrawy do diety rodzinnej.

Blender do koktajli

Nowoczesne blendery kielichowe to wszechstronne urządzenia, które – w zależności od mocy i rodzaju ostrzy – pozwolą Ci zmiksować owoce na ulubione smoothie, lub nawet skruszyć lód. Blendery kielichowe można również podzielić:

  • Blendery tradycyjne to klasyczne rozwiązanie, które w zależności od możliwości może kruszyć nawet lód – blender kielichowy o mocy 200W Philips HR2162/90, blender kielichowy o mocy 1000W Braun JB5160.BK;
  • Blendery sportowe o konstrukcji bardzo zbliżonej do tradycyjnych, lecz ze specjalnymi kielichami w formie bidonów. Dzięki niemu możemy przygotować shake, koktajl lub smoothie. Taki koktajl wziąć ze sobą na trening lub spacer bez konieczności przelewania go — Electrolux PerfectMix ESB2500;
  • Blendery próżniowe to najnowsze rozwiązanie technologiczne, które sprawia, że podczas blendowania nasze produkty nie natleniają się, dzięki czemu nie psują się tak szybko i możemy je przechowywać dużo dłużej — Blender kielichowy MPM Blender próżniowy MBL-26-MBL-26.

W sklepie mamy duży wybór blenderów kielichowych pod względem jakości, mocy i ceny. Przy wyborze odpowiedniego urządzenia warto kierować się nie tylko jego parametrami, ale również potrzebami i wymaganiami, jakie powinien on spełnić.

Przed zakupem blendera kielichowego możemy dopasować wielkość kielicha do swoich potrzeb. Możemy wybierać spośród modeli o pojemności od 1,25 do 2,9 l. Ten pierwszy sprawdzi się wtedy, gdy chcesz go używać jedynie dla siebie. Po ten większy warto z kolei sięgnąć w sytuacji, gdy zdecydujesz się stosować go do przygotowywania posiłków dla całej rodziny.

Warto również sprawdzić przed zakupem, z czego je wyprodukowano. Do Twojej dyspozycji są blendery kielichowe ze zbiornikiem wykonanym z tworzywa lub szkła. Te drugie są, co prawda droższe, lecz są trwalsze i najczęściej posiadają więcej możliwości zastosowania. Wiele blenderów posiada również funkcję turbo, która radzi sobie z najtrudniejszymi do rozdrobnienia produktami. Ta funkcja jest często wykorzystywana na przykład do kruszeniem lodu.

Postaw na mocny blender 1000W

Niezwykle ważnym parametrem, który powinien odgrywać znaczącą rolę przy wyborze blendera jest jego moc. Im większa moc, tym blender dłużej będzie mógł pracować bez przerwy. Moc ręcznego blędera może mieć od 170W do 800W natomiast moc kielichowego może sięgać od 200W do 1500W. Blendery o mniejszej mocy pozwalają na rozdrabnianie miękkich produktów, takich jak owoce, warzywa (są idealne do przygotowywania zup, smoothie czy koktajli). Nieco droższe i bardziej profesjonalne mogą rozdrabniać mięso czy nawet kruszyć lód.

Moc to jedno, ale równie ważną kwestią są obroty, czyli prędkość wirowania noży. Ręczne blendery mogą osiągać do 20 000 obrotów na minutę, a kielichowe 19 000. Im więcej obrotów, tym szybciej rozdrobnimy pożądany produkt.

Przed zakupem odpowiedniego blendera musimy się zastanowić, do jakich prac będzie nam potrzebny tak, aby właściwie dobrać jego moc. Z reguły im wyższa moc, tym jesteśmy w stanie rozdrobnić twardsze produkty. Blender o dużej mocy powinien nam służyć bez usterek przez wiele lat.

Previous Kowbojski damskie
Next Hulajnoga elektryczna dla dorosłych

You might also like

AGD

Kawiarka na indukcję

Każdego dnia miliony ludzi wspomagają się kawą. Poranny kubek kawy to dla wielu z nas codzienny rytuał, bez którego nie wyobrażamy sobie rozpoczęcia dnia. Pijemy kawę w pracy, szkole, na